Kas teadsid, et päikesekuivatatud tomatid on rikkad vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide poolest? Nendes on eriti kõrge lükopeeni sisaldus, mis on võimas antioksüdant südame-veresoonkonna haiguste vähendamiseks ja vähi ennetamiseks.

Suurima võimaliku lükopeeni koguse saamiseks on parimaks valikuks päikesekuivatatud tomatid. Selle põhjuseks on biosaadavus. Biosaadavus on aine kogus, mis võib siseneda teie vereringesse ja avaldada aktiivset toimet. Päikesekuivatatud tomatitel on lükopeeni biosaadavus kõrgem kui värsketel või konserveeritud tomatitel.

Algab nobedate näppude voor, sest just Balt-Hellinist saad soetada mõnusa valiku päikesekuivatatud tomateid!


Svanso Pooleldi kuivatatud punased tomatid

Päikesekuivatatud tomatid päevalilleõlis ürtide ja küüslauguga. Valmis kasutamiseks salatites, võileibades, Itaalia roogades või peeneks hakituna kastmetes. Tomatid valmivad päikese käes ja need koristatakse augustis-septembris, seejärel poolitatakse, kuivatatakse päikese käes ja asetatakse päevalilleõlikihti.

Svanso Pooleldi kuivatatud kollased tomatid

Päikeseküpsed kollased tomatid on mahlased, intensiivse maitse ja rohke umamiga. Tomatid koristatakse hilissuvel ja kuivatatakse päikese käes enne viilutamist ning asetatakse ürtide ja vähese küüslauguga päevalilleõlikihti. Päikesekuivatatud tomatid annavad maitset salatitele, võileibadele ja pitsadele, kuid neid saab kasutada ka hautistes või lisandina leivaküpsetamisel.


Bäko kuivatatud tomatid päevalilleõlis

Päikesekuivatatud tomati kuubikud, 5-5 mm, soolatud ja marineeritud päevalilleõlis


Enda menüü rikastamiseks ära unusta ostule juurde lisada ka soolaseid konserve, antipastisid ja pestosid:

Soolased konservid, antipastid, pestod