Otse sisu juurde

Firma ajalugu

Firma Balt-Hellini asutas aastal 1993 pagarmeister Otto Schütt ja see kanti 11.09.1996 Tartu äriregistrisse numbri 10124134 all aktsiaseltsina sisse.

Otto Schütt, väikse Saksa pagariperekonna neljanda põlve esindaja, tahtis Baltimaade pagari-, kondiitri- ja toitlustusettevõtetele ning toiduainetetööstusele pakkuda teenuseid ja tooteid, mida oli õppinud hindama oma õpi- ja rännuaastatel Lääne-Euroopas.

Kaubandusettevõttena pakub Balt-Hellin pagari-, kondiitri- ja toitlustusettevõtetele ning toiduainetetööstusele pidevalt saada olevat Lääne-Euroopa ja rahvusvahelist päritolu tooraineid, mida neil tööks vaja läheb. Nimekad ja tunnustatud rahvusvahelised partnerid toetavad meid peale tarnimise ka toodete välja töötamisel ja edasi arendamisel.

2022. aastal omandas JNG Investments 100% osaluse AS Balt-Hellinis. HELLIN jääb JNG Investments grupi eraldiseisvaks ettevõtteks.

JNG Investments grupi esindaja Kait Liinevi sõnul on neil ambitsioon kasvada toitlustussektori hulgimüügi valdkonnas, kuna tarnijate ootused nende suhtes Baltikumi turul on suured. Grupil on seoses HORECA toodetega mitmeid laienemise plaane, mis siiani on olnud liialt väikese müügiorganisatsiooni tõttu ootel.

Baltikumis tegutseva JNG Investments OÜ kontserni, mille põhitegevusteks on toidu- ja esmatarbekaupade ning määrdeainete hulgimüük ja logistiliste teenuste osutamine, tuntumad firmad on Jungent kaubamärgi all tegutsevad müügi- ja turundusettevõtted ning Via 3L kaubamärgi all tegutsevad logistikaettevõtted.

Vt ka pressiteadet

Balt-Hellin OÜ

Leiame, et asjaajamine ettevõttes peab olema lihtne ja kiire ning võimalikult bürokraatiavaba, mistõttu muutus alates 25.05.2023 firma õiguslik vorm aktsiaseltsilt osaühingule: Balt-Hellin AS asemel oleme nüüd Balt-Hellin OÜ. Osaühingu vorm lihtsustab meil ettevõtte asjaajamist ning suhtlust juhatuse ja grupi teiste liikmete ning kasusaajate vahel.

Hellin

Oleme juba 30 aastat tuntud oma esmaklassiliste toodete, retseptide ja ideede poolest ning uus bränding ja logo kajastavad meie ettevõtte pühendumist kvaliteedile ja innovatsioonile veelgi enam!

HELLIN-i eesmärgiks on pakkuda lisaks toodetele ja know-how’le kulinaarset inspiratsiooni. Meie enda pagarikojas toimetavad pidevalt pagar-konsultandid, kes kannavat alati meie või ka otse kliendi juures uute ideede ja heade tulemuste eest hoolt. Sellest tingituna on uus HELLIN isuäratav ning isikupärane. Meie visuaalne identiteet väljendab ettevõtte pühendumist kvaliteedile ja soovi pakkuda oma klientidele vaid unikaalseid maitseelamusi.

Meie logo ja bränding on saavutus, millele iga kokk võib uhkusega oma nime alla kirjutada. Oleme kindlad, et uus identiteet aitab meil turul veelgi paremini eristuda ning kajastab meie ettevõtte suurt visiooni ja eesmärke.

Tulge ja avastage meie uuenenud brändi, laske end inspireerida meie toodetest ja retseptidest ning looge endale unikaalseid kulinaarseid elamusi, mille kohta teie kliendid, sõbrad ja pere alati räägivad!

Alates 2002 asub firma aadressil Vinkli 17, Tartu