Juust – maitseelamus käsikäes mitmekülgse kasulikkusega meie tervisele!

Mõned inimesed on mures, et juust sisaldab palju rasva, naatriumi ja kaloreid. Kuid juust võib olla ka suurepärane valgu-, kaltsiumi- ja mitmete teiste toitainete allikas. Juustu söömine võib isegi aidata kaalulangust ning aidata ära hoida südamehaigusi ja luuhõrenemist.


Nagu mainitud, siis on mõned juustud tervislikumad kui teised, näiteks:


Mozzarella

Mozzarella on pehme valge juust, millel on kõrge niiskusesisaldus. Mozzarella juust on pärit Itaaliast ja on tavaliselt valmistatud pühvli- või lehmapiimast.

Mozzarella on valgurikas ja vähese süsivesikute sisaldusega🍴. Lisaks sisaldab see baktereid, mis toimivad probiootikumidena.

Uus!

Grated Mozzarella 40%

Täiuslik pika elastse ja tugeva struktuuriga mozzarella, riivitud, suurepärane küpsetusvõime.

Pakend: 2 kg / 5×2 kg

Sinihallitusjuust

Sinihallitusjuust on valmistatud lehma-, kitse- või lambapiimast, millele on valmistamise käigus lisatud Penicilliumi hallituse kultuure. Juustud, mis sisaldavad hallitusseeni, pole mitte ainult ohutud süüa, vaid ka tervislikud. Bakterid Penicillium roqueforti ja Penicillium glaucum sisaldavad antibakteriaalseid omadusi ning meie kehad kasutavad selliseid baktereid seedimisel ja immuunsüsteemis.

Lisaks on sinihallitusjuust väga toitev ja sisaldab rohkem kaltsiumi kui enamik teisi juustusid.


Cheddar

Cheddar on populaarne Inglismaalt pärit poolkõva juust. Mitu kuud laagerdunud lehmapiimast valmistatud piim võib olla valge, valkjas või kollane.

Cheddar on valgu- ja kaltsiumirikas juust, mis sisaldab lisaks ka K-vitamiini, täpsemalt K2-vitamiini. K-vitamiin takistab kaltsiumi kogunemist ehk vere hüübimist. Piisava K-vitamiini saamine võib vähendada südamehaiguste riski.


Kusjuures Balt-Hellini sortimendist leiad ka sina erinevates variatsioonides näiteks mozzarellat: pärlid, pallid ja viilud; kuubikutena sinihallitusjuustu ning viilutatud Cheddarit.
Rohkem tooteinfot:

Juustud